Zielona obdrapana ściana. Kawał historii, a do tego niezwykły klimat. To miejsce to taki punkt obowiązkowy w LA na mapie wszystkich trenujących :)

goldsgym

Rok 1965 r. – legenda fitness Joe Gold otwiera pierwszą siłownię przy Venice Beach. Nazwa wiadomo skąd. Siłownia szybko zyskuje popularność za sprawą ówczesnego Mr. Olympia czyli samego Arnolda Schwarzeneggera (1970-1975 r., 1980 r.), który tam trenował. Dodatkowo w 1977 r. powstaje z udziałem Arnolda film dokumentalny „Pumping Iron”, którego plan filmowy obejmuje Gold’s Gym. Wraz z rosnącą popularnością miejsca, Gold’s zostaje przeniesiony do większego budynku. Kolejne lata to rozwój marki Gold’s na całym świecie.

goldsgym1
goldsgym2
goldsgym3
goldsgym4

Z zewnątrz niby taki prosty budynek, który nie zapowiada ogromu wszystkiego co w środku się znajduje. Zaraz przy wejściu recepcja. Jednorazowe wejście kosztuje 25$ od osoby. Z tego co się potem dowiedziałam, jeśli chcesz tylko zwiedzić to miejsce nie musisz kupować jednorazowego wejścia. Wystarczy poinformować obsługę. Informacja uzyskana z wiadomości prywatnych otrzymywanych od Was w trakcie wyjazdu podczas kręcenia relacji na Instagramie. Jeśli się ktoś wybiera, może to zweryfikować.

Kolejna ważna rzecz. W szatniach szafki nie mają kłódek. Albo masz swoją małą kłódkę do zamknięcia szafki ze sobą, albo kupujesz na miejscu. Inna opcja – targanie ze sobą torby sportowej. No to wchodzimy na salę… Nie wiem co powiedzieć. Ogromne to wszystko. Widzę setki różnych maszyn i całkiem sporo osób a mamy dopiero 8 rano.

goldsgym5

goldsgym14
goldsgym6
goldsgym7
goldsgym8

Siłownia posiada 3 ogromne sale treningowe wyposażone w przeróżne maszyny, sprzęty, klatki i wolne ciężary. Dodatkowa z ostatniej sali jest wyjście na zewnątrz na salę czwartą, na świeżym powietrzu. Zielona historyczna ściana, zielona sztuczna trawka, sprzęt do treningu crossfit. To wszystko pod gołym niebem. Bajka. 

goldsgym11
goldsgym9

W środku jest jeszcze mała salka na piętrze. Na całości wyłożone są materace zatem wygląda mi to na miejsce do stretchingu.

goldsgym13
Jak na pierwszy raz to trening wyszedł mi słaby. Nie mogłam się zupełnie na niczym skupić, szukałam Arnolda, który jest tam przecież stałym bywalcem. Zamiast Arnolda spotkaliśmy Mike’a O'hearna z Moną Muresan i ich pieskiem, który towarzyszy im podczas treningów (zdjęcie tutułowe). Mike'a i Monę obserwuję od dawna. Odwracasz się i nagle ich widzisz na żywo! Dosłownie Cię zatyka. Stoisz i się tak cieszysz, że nie wiesz co powiedzieć :P

W całej siłowni na ścianach wiszą plakaty słynnych kulturystów, koszulki gwiazd futbolu amerykańskiego a nawet skórzana kurtka Arnolda z filmu Terminator (zaraz za recepcją, wejście na 1 salę po lewej stronie u góry). Setki maszyn, uśmiechnięci trenujący… Klimat tego miejsca jest nie do opisania. 

goldsgym15

Zostawiam jedynie namiastkę tego co tam się znajduje, nie posiadam lepszej dokumentacji fotograficznej. 

Żródło czarno-białego zdjęcia:
1. http://gymtutor.co/

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Najczęściej czytane

brownie
tytan
szczota1
MG 85742 3
kaloriaaa
10884486 983695951644010 225026915 n

Polecamy

uczymyfit logo

szpilki na siłowni | cookies

Our website is protected by DMC Firewall!

Ta strona używa ciasteczek, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Polityka prywatności