Wyzwań nie lubię, więc nie będzie to kolejny internetowy czelendż typu "30 dni bez słodyczy". Te wyzwania nigdy na mnie nie działały, a jeśli nawet w jakimś brałam udział, to nie wiem czy dotrwałam do końca.

DJI 0220
Zdrowy Styl Życia. Może i dobrze brzmi, ale w wielu przypadkach oznacza jedynie trening i trening oraz dietę i dietę. Im więcej, im częściej, im mocniej, tym lepiej... W tej formie zdrowego stylu również nie lubię.  Lubię natomiast słowo "zdrowie'. 

"Szlachetne zdrowie, 
Nikt się nie dowie, 
Jako smakujesz, 
Aż się zepsujesz". 

Było, było coś takiego. Ktoś pamięta? Jak widać Kochanowski także wiedział, że nie ma nic lepszego, droższego i ważniejszego niż zdrowie. 

Były lata, były miesiące, kiedy o zdrowie zupełnie nie dbałam. Wiele się nie ruszałam, a do tego jadłam co pod ręką. Były również i takie, gdy "zdrowie" oznaczało jak najwięcej treningów w tygodniu, jak najbardziej restrykcyjną/ czystą dietę. 

Obecnie jestem starsza, mądrzejsza o powyższe doświadczenia i zaczynam rozumieć co miał na myśli Kochnowski pisząc tę fraszkę. Zdrowie (dla mnie) to znacznie więcej niż kolejny trening czy kolejny dzień trwania na restrykcyjnej diecie. To całokształt tego co robimy w ciągu dnia. To aktywność, to nasze żywienie, sen, odpoczynek, relaks, kondycja psychiczna, nasze relacje z rodziną, otoczeniem czy zwyczajny, okresowy przegląd swojego organizmu. Gdy myślę, "zdrowy styl życia" to w głowie mam dokładnie taką układankę. 

W ten sposób zaczynam swoje "100 dni dla zdrowia". Codziennie, przez kolejne 100 dni będę pokazywała czym jest dla mnie "zdrowy styl życia". Po tych 100 dniach powstanie moja definicja tego popularnego hasła. Jeśli masz tylko ochotę dołącz, może wspólnie zbudujemy nowy zdrowy styl życia, który wniesie trochę normalności do tego zakręconego świata fit. 

Jeśli w tym czasie z jakiś powodów opuszczę danego dnia "tę podróż" ktoś z Was poprzez losowanie na Instagramie otrzyma dostęp do wybranego seminarium na naszej platformie UCZYMY FIT. Dokumentację z tych dni można będzie zobaczyć w postach i relacjach na Instagramie. Tutaj zrobię co jakiś czas podsumowania. 

.dzień pierwszy 
Dziś w ramach "setki" wybrałam się na coroczne badanie cytologiczne. To podstawowe badanie profilaktyczne w kierunku zdiagnozowania raka szyjki macicy. Dla mnie to znacznie ważniejsza część "zdrowego stylu życia" niż trening czy dieta. Bo gdy tam coś nie gra, to nie pomoże żaden trening i żadna dieta. Cytologię wykonuję raz w roku i Ciebie również do tego zachęcam. 

A teraz zapraszam do dołączenia, widzimy się na Instagramie :) 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Najczęściej czytane

brownie
tytan
MG 85742 3
kaloriaaa
szczota1
10884486 983695951644010 225026915 n

Polecamy

uczymyfit logo

szpilki na siłowni | cookies

Our website is protected by DMC Firewall!

Ta strona używa ciasteczek, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Polityka prywatności