Przez ostatnie 2 lata moja "dieta" przeszła duże zmiany. A gdyby spojrzeć na ostatnie 5 lat, to można śmiało powiedzieć, że przeszła poważną metamorfozę :) W skrócie, od czipsów, przez brokuła do normalności. 

vlog
Moją żywieniową historię może opiszę innym razem. Dziś postaram się odpowiedzieć na 5 najczęściej zadawanych mi pytań odnośnie "diety", a na koniec zostawię naszego ostatniego vloga z przykładowym dniem jedzenia. 

.czy cały czas jesteś na diecie? 
Od jakiś 2 lat nie jestem na żadnej diecie. Jem wszystko, w rozsądnych ilościach dopasowanych do moich potrzeb. Dwa lata temu i więcej byłam na diecie, która wykluczała lub ograniczała całkiem sporo produktów spożywczych, np. twarogi, jogurty, pieczywo, a nawet i niektóre owoce. Wykluczała z różnych powodów. Modą bym tego nie nazwała, chociaż jak spojrzę na etap np. śniadań białkowo-tłuszczowych, to niestety słowo moda pasuje tutaj idelanie :). Wykluczała przede wszystkim z powodu mojego zaślepienia dziwnymi metodami żywieniowymi. 

.czy liczysz obecnie kalorie? 
Nie liczę kalorii od dłuższego czasu. Wcześniej przez długi czas je liczyłam i dzięki temu "mniej więcej" wiem ile obecnie jem. 

.ile posiłków dziennie?
4 posiłki dziennie, ale tylko dlatego, że taka ilość mi po prostu odpowiada. Jeśli wolisz jeść 3 czy 5 posiłków dziennie, to również jest to dobry wybór. 

.czy jesz słodycze?
Jem od czasu do czasu. Są to momenty zwałaszcza przed menstruacją, kiedy organizm po prostu musi. Nie walczę z tym :) Na codzień nie jem słodyczy, ponieważ nie czuję takiej potrzeby. Nie wymaga to ode mnie na tym etapie codziennej walki ze sobą "zjeść czy nie zjeść". Natomiast sprawdza się zasada "im więcej ich jem, tym więcej ich potrzebuję" :) 

.jak przestać jeść słodycze? 
Zabrzmi to fatalnie, ale musisz po prostu przestać je jeść. Co za koszmarna rada, wiem. Pytanie jest inne. Dlaczego je jesz? W wielu przypadkach to kwestia emocjononalna. Tzn. jemy ze smutku, jemy ze szczęścia, jemy z nudów, jemy ze stresu. Pomyśl nad tym. Czy tej mocnej potrzebie jedzenia słodyczy nie towarzyszą przypadkiem emocje lub jakieś konkretne sytuacje? Temat jedzenia pod wpływem emocji nie dotyczy oczywiście tylko słodyczy. 

A teraz zapraszam na naszego ostatniego Vloga z przykładowym dniem jedzenia :)Jeśli macie jakieś pytania odnośnie "diety" oczywiście zostawcie je w komentarzu :).

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Najczęściej czytane

brownie
tytan
MG 85742 3
kaloriaaa
szczota1
10884486 983695951644010 225026915 n

Polecamy

uczymyfit logo

szpilki na siłowni | cookies

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd

Ta strona używa ciasteczek, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Polityka prywatności