W ostatnim czasie dostaję wiele wiadomości z pytaniem, które suplementy brać by schudnąć. Kiedy odpowiadam, że ja nic takiego nie biorę (bo po co?) to mało kto wierzy. W tym i kolejnych postach powiem Wam co ja takiego biorę.

wodaaa

Zacznę od najważniejszego. Uwaga, uwaga … WODA. Jednym krótkim zdaniem powiem, że to woda jest niezbędna do redukcji tkanki tłuszczowej. Jest to najtańszy i najprostszy sposób na walkę z tłuszczem.  I tutaj pojawia się największy problem – bo mało kto w to wierzy i mało kto lubi pić wodę. Ja im więcej piję, tym lepiej wyglądam. Mało tego – jeśli ją piję regularnie w ilości minimum 2,5 litrów na dobę (min!!!!) nie mam chęci na słodycze. Do tej ilości dochodzą dopiero pozostałe napoje – kawa, herbata. 

Komórki naszego tłuszczyku mają charakter hydrofobowy co znaczy, że  nie lubią wody. Teraz wyobraź sobie, że masz „ileś” takich małych kuleczek tłuszczu. Unikając wody te kuleczki się ze sobą łączą w takie większe skupiska – są wtedy silniejsze a nam trudniej się ich pozbyć. Jeśli natomiast będziemy pić wodę, te nasze skupiska będą rozbijane na małe kuleczki, które są potem łatwym „łupem energetycznym”.

Kiedy zaczniesz już pić i pić tą wodę i będziesz ćwiczyć pojawi się taki niezbyt fajny widok. Możesz ujrzeć na pośladkach czy udach, bo tu magazynujemy ten tłuszcz najchętniej, takie brzydkie fale :P Ja ten stan nazywam galaretą. I to jest właśnie bardzo dobry objaw !!! Twój tłuszcz zaczyna się rozbijać na te mniejsze kuleczki, czyli wszystko jest na właściwej drodze. Teraz tylko cierpliwość, woda i czas. Powodzenia :)

Jaką wodę wybrać?
Mineralną niegazowaną. Woda aby nas odpowiednio nawodnić musi zawierać minerały: sód, potas, wapń, magnez. Woda niegazowana  źródlana to słaby wybór.

I jedna kwestia na koniec ... tą wodę musisz pić cały czas, dzień w dzień. Nie ma tutaj magii ani czarów. Znasz powiedzenie "apetyt rosnie w miarę jedzenia"? Dokładnie tak zadziała to w przypadku wody a Ty wyjdziesz tylko na plus.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Najczęściej czytane

brownie
tytan
MG 85742 3
kaloriaaa
szczota1
10884486 983695951644010 225026915 n

Polecamy

uczymyfit logo

szpilki na siłowni | cookies

Our website is protected by DMC Firewall!

Ta strona używa ciasteczek, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Polityka prywatności