Waga kuchenna to Twój najlepszy przyjaciel.  Liczysz każde ziarenko ryżu, kaszy itd. Nie znasz pojęcia czita, bo jesteś na mega redukcji. Nie wolno Ci, pamiętaj.
Budzik! Wstajesz i dajesz aeroby na czczo. Południe siłka, dźwigasz i dźwigasz. Jeszcze kolejne aeroby bo przecież po treningu trzeba.

I tak dzień w dzień #dozajebania.

metabolizm

Efekty.
Jakie efekty?
Nie ma żadnych.  
Dlaczego?
Na pewno jem za dużo węgli ... i znów zmniejszasz ilość. A jeszcze dodam więcej aerobów !!
I tak #dozajebania.
Waga stoi, ciało zmienia się minimalnie (dzień cyklu) a Ty? No przecież się nie poddasz bo musisz być FIT !!!

Szczerze? Puknij się w łeb :)
To nawet śmieszne nie jest a z byciem Fit ma niewiele wspólnego. W kolejnych postach rozwiniemy tą stronę bycia FIT. Dlaczego? Bo podobny scenariusz spotkał nas.

Słowem wstępu.
Czy wiesz co to jest metabolizm ?

Cytuję:
„Wiem, to szybkość spalania kalorii”
"Wiem, chodzę regularnie do WC"
"Wiem, ja nie zdążę zjeść a już ląduje w Wc"
"Wiem ... ja go nie mam bo tyję nawet od wody"

To ja Ci powiem jednym słowem.
Hormony.
I rozwijając temat metabolizm to całokształt zachodzących w żywych komórkach reakcji chemicznych i związanych z nimi przemian energii.

To właśnie hormony mówią, że jesteś głodna lub najedzona, czy pokarm magazynować czy spalać. Cały proces budowy sylwetki wiąże się właśnie z naszymi hormonami. To one decydują o Twoim sukcesie lub porażce.

Kortyzol, hormon wzrostu, insulina, leptyna – zapewne gdzieś to słyszałaś. To są właśnie hormony, które odgrywają kluczową rolę w procesie kształtowania sylwetki. Każdy z nich ma pewną rolę do odegrania w naszym organizmie. Ma swoje zadanie. Jeśli któryś jest popsuty, Twój organizm nie będzie prawidłowo funkcjonował a dalej nie będziesz np. chudnąć. Gdy poziom hormonów jest optymalny, wszystko gra i zmiany zachodzą prawidłowo. Ciało reaguje na wszystkie zmiany, które wprowadzasz. I dochodzę do początku … nie musisz robić tego wszystkiego o czym pisałam na wstępie. Nie musisz się zajeżdżać do upadłego. Jeśli jednak to robisz a nie chudniesz to pora zrobić przegląd swoich hormonów. 

To tylko wstęp do kolejnych naszych postów bo temat jest dla nas obecnie bardzo bliski. Zapamiętaj to równowaga hormonalna jest sekretem trwałej redukcji masy ciała.  Wczoraj pisałam, że nasz organizm jest taki genialny i dziś to kolejny raz potwierdzam.

*post nie odnosi się do zawodników sportów sylwetkowych, gdzie naprawdę trzeba wiele przejść by osiągnąć sukces. Sporty sylwetkowe to inny level i rządzą się swoimi zasadami. Kieruję go do takich osób jak my, które chcą być FIT dla siebie.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Najczęściej czytane

brownie
tytan
MG 85742 3
kaloriaaa
szczota1
10884486 983695951644010 225026915 n

Polecamy

uczymyfit logo

szpilki na siłowni | cookies

DMC Firewall is a Joomla Security extension!

Ta strona używa ciasteczek, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Polityka prywatności